Leczenie nerwicy a leczenie zaburzeń erekcji

Pomiędzy nerwicą a zaburzeniami erekcji istnieje dość ścisły związek. Choćby dlatego, że zaburzenia erekcji mogą mieć wyłączne podłoże w nerwicy lub być pierwszym sygnałem zaburzeń układu nerwowego. Droga pomiędzy nerwicą a zaburzeniami erekcji porównywana jest często do błędnego koła. Nerwica wywołuje impotencję a impotencja sprzyja rozwojowi nerwicy. W takich wypadkach zawsze należy szukać pomocy u specjalisty, ponieważ istnieje ogromne prawdopodobieństwo zamknięcia się tego kręgu niemożności. 

Zaburzenia lękowe prowadzą do zaburzeń erekcji

Nerwica tak jak depresja bardzo często odpowiadają za impotencję. Zaburzenia erekcji, wszelkie zaburzenia seksualne same w sobie są objawem nerwicy. Warto pamiętać, że jeżeli chociaż raz pojawiają się w życiu mężczyzny, z pewnością powrócą. Teoria błędnego koła potwierdzana jest często przez mężczyzn, gdy wchodzą oni w nowe związki. Wówczas stres przed wyimaginowanym blamażem jest tak silny, że stosunek staje się niemożliwy. Mężczyzna zamiast skupić się na powolnych pieszczotach i radości współżycia myśli tylko o sobie i tym co go czeka.

Czy można pokonać zaburzenia erekcji mając nerwicę?

Mężczyzna, który zaobserwuje u siebie stany lękowe związane z impotencją powinien udać się do seksuologa lub psychologa. Największym błędem wielu z nich jest poszukiwanie coraz to nowy przygód seksualnych lub korzystanie z używek w celu przytłumienia stanu lękowego. Jednym z zaleceń, bez dokładnego zdiagnozowania przyczyn nerwicy, może być stosowanie treningu relaksacyjnego, ale też zmiany stylu życia, ograniczenia obowiązków zawodowych, odpoczynku i poświęceniu czasu sobie.

Specjaliści tematu również doradzają, by nawiązując nową znajomość nie spieszyć się z podjęciem współżycia i poczekać aż powstanie więź i bliska relacja pomiędzy partnerami. Gdy nawiąże się zaufanie, wykreuje pożądanie, lęk o przebieg stosunku również powinien łagodnieć. Jeżeli tak się nie dzieje to czas, by podjąć terapię. Podczas terapii zaburzeń erekcji zwykle stosuje się środki farmakologiczne i psychoterapię. Najczęściej wystarcza kilka- kilkanaście sesji.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/