Kiedy udać się do ortodonty?

Co zaleca Polskie Towarzystwo Ortodontyczne?

Polskie Towarzystwo Ortodontyczne zaleca, by każde dziecko odbyło u ortodonty wizytę możliwie jak najwcześniej. Ortodonta Kraków może już być odwiedzony nawet w wieku dwóch do trzech lat, ale na pewno nie później, a niżeli w wieku siedmiu lat. Do tego czasu wykryć można niewidoczne wady gołym okiem oraz także dokonać korekt drobnych za całkiem nieduże pieniądze. Usunięcie tych nieprawidłowości w wieku późniejszych będzie o wiele, wiele droższe. Nie należy zwlekać z wizytą u ortodonta Kraków jeśli dziecko nasze ma nadmiernie wysuniętą czy też cofniętą bródkę, asymetrię w rysach twarzy, szpary pomiędzy zębami, stłoczenie zębów czy też gdy przedwcześnie traci mleczaki.

Również wady wymowy, oddychanie przez usta czy też dysfunkcje języka wymagają takiej właśnie konsultacji. Warto także skorzystać z porady w przypadku nawyków szkodliwych u dziecka jak na przykład obgryzanie paznokci, długopisów, ołówków, ssania smoczka czy też ssania palca.

Ortodoncja u osób dorosłych

Jeśli w dzieciństwie jednak nie wyprostowano nam ząbków, to możemy to śmiało zrobić w dojrzałym wieku. Opinia powszechna o tym, że ortodontyczna korekcja nie jest u osób dorosłych możliwa to mit, który jeszcze wciąż pokutuje wśród naprawdę wielu Polaków.

A tymczasem jest przeciwnie. Wiek nie jest kompletnie przeciwwskazaniem do leczenia wady zgryzu. Zyska na tylko nie wyłącznie nasza uroda, ale także samopoczucie i przede wszystkim nasze zdrowie.